Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze Shaman King

27. 7. 2006
Obrazek Yoh Asakura-
Yoh pochází ze starého rodu Asakura a je to typický druh šamana. Je to věčný optimista a jen tak něco ho nevyvede z míry. Jako malý slíbil svému dědečkovi, že se stane králem šamanů.Je vůdce party do které patří. Len, Lyserg, Rio, Trey, Choco a Faust.
Narozeniny: 12.5.1985
Věk: 13
Váha: 39 kg
Výška: 151 cm
Duch: Amidamaru
Má rád: Hudbu, spánek
Sen: stát se rockovou hvězdou(přál si to když byl malý).

Anna Kyouyama-
Anna je velmi silná a odvážná třináctiletá dívka.Obrazek Není šaman, ale Itako, a proto dokáže vyvolat duchy z posmrtné sféry pomocí svých korálů. Byla vychovaná Yohovou babičkou na tajném místě. Když byla malá zachránila Yohovi život před zlými duchy a on ji za to slíbil, že si ji vezme až se stane králem šamanů.
Věk. 13
Zbraň. korále
Má ráda:televizi
Sen: stát se královnu a Yohovou snoubenkou.

ObrazekLen Tao-
Len je neblaze proslulý zlý šaman z rodin Tao, která byla zavrhnuta kvůli lidem, kteří si mysleli, že jsou čarodějové. Len byl rozhodnutý zabít Yoha a při tom se spojil se svým strážným duchem Basonem. Nakonec se s Yohem usmířil a přidal se do jejich party.
Věk: 15
Duch: Bason
Zbraň: Quando
Sen: stát se králem šamanů.

Trey (Horohoro)-
Trey je šaman ze severu a chce se stát králem šamanů, aby zachránil národ maličkých.Pokud se stane králem šamanů, chce aby bylyObrazek všude lekníny a aby žili lidé v harmonii s přírodou.Má mladší sestru Piliku, která ho trénuje stejně jako Anna Yoha.
Věk: 14
Duch: Cori
Zbraň: snowboard
Má rád: ježdění na snowboardu
Váha: 64 kg
Výška: 180 cm
Sen: zachránit maličké.

ObrazekRio-
Rio je vůdcem gangu "Mrtvých duší" a s Yohem se poprvé potkal na "Posvátné hoře". Rio je nejstarší z Yohovi party a Yoha uznává za svého mistra, ale uznává také jeho otce Mikihisha.
Věk: 17
Duch: Tokagero
Zbraň: dřevěný meč
Sen: najít svou královnu
šamanů.

Choco-
Do Yohovi party se přidal nejdýl a všem (hl. Lenovi) leze na nervy svými (ne)vtipy. Když se Choco spojí se svým strážným duchem Mikem(gepardem) máObrazek s ním stejné vlastnosti.
Věk: 14
Má rád: Vtipy
Duch: Mik
Zbraň: Drápy
Sen: Stát se největším komikem a rozesmát.

Morty Oyamada-Morty není šaman, ale je to nejlepší přítel Yoha. Morty vidí duchy a vedle Yoha je silnější. Na svůj věk je nezvykle malý a Obrazekněkdy se mu stýská po mámě. Na konci seriálu se stane taky šamanem a bude mít svého strážného ducha.
Věk: 13
Váha: 22 kg
Výška: 80 cm
Duch: Mosuke
Zbraň: kladivo
Má rád: sledování zápasů(každý z nich si zapisuje).

Lyserg Diethel-
Lyserg je potomek anglického rodu proutkařů a ze všeho nejvíc se chce pomstít Zekovi. Nejdříve patří do Yohovi party, ale pak se přidá ke Spravedlivým. Svého strážného ducha Chloey Obrazekvymění za anděla spravedlnosti, ale na turnaji KŠ prohraje v souboji s Yohem a s ním i s Chloey se zase udobří.
Věk: 12
Duch: Chloey
Zbraň: kyvadélko
Sen: pomstít se Zekovi za to co udělal jeho rodičům.


Typy Šamana:

Bojovník-

Obrazek Typický šaman, který dokáže vtělit svého strážného ducha do předmětu, vytvořit jednotu atd.Obrazek
Šaman bojovník je skoro každý druhý šaman, který bojuje v turnaji krále šamanů. Bojovník je např. Yoh, Rio, Trey, Lenny, Lyserg atd.

Asketa-
Asketa se snaží najít spojení s přírodou a tak se neustále potuluje po přírodě. ObrazekProto se mu říká také "poustevník". Dále se snaží vyslyšet hlas bohů. Příkladem Askety je Mykisha Asakura. Mykisha učil Ria.

Itako-Obrazek
Itako je duchovní médium, tzn. že dokáže povolat duchy z podsvětí, ale dokáže je i uvrhnout zpět do temnoty. Dkoáží také uvést šamany a Obrazekduchy do jednoty.Jako třeba Anna.

Onmyoji:
Onmyoji dokáže ovládat všechny 4 přírodní elementy, 5. element je síla šamana. dokáže také vidět do budoucnosti a ovládá telepatii (dokáže zabít člověka pouhou myšlenkou).
ObrazekJediným tímto velice nebezpečný šamanem je Zeke Asakura.

ObrazekMiko-
Miko dokáže slyšet hlas bohů. Dokáže předpovědět velkou katastrofu a tak zachránit vše živé. Příkladem je Keiko Asakura (Yohova matka).
Doshi:
Doshi je šaman, který dokáže ovládat mrtvoly pomocí doshi talismanů, Díky tomu dokáže ovládat celé armády těchto mrtvol. Jedinou možností, jak kouzlo zlomit je, Obrazekze zničíte talisman, nebo jej strhnete z tváře mrtvoly. Doshi je např. Jun.

Nekromancer-
Nekromancer ovládá černou magii.Dokáže ovládnout armádu koster bez úbytku jeho furyoku. Také dokáže
přenášet život z živých na Obrazekmrtvé. Ale jen třeba na jeden den. Nekromancii ovládá např. Faust IIIV.

Proxymistr-
Proxymistr je velice nebezpečný typ šamana, protože dokáže ovládat lidi, šamany a kostry kalavera. ObrazekDokáže takto zneužívat jejich výhod. Jediným známým případem proxymistra v seriálu je Ramiro.

Proutkař-
Proutkaři dokáží pomocí kyvadélka nebo proutku najít předměty, vodu nebo určitou osobu. Jejich strážní duchové musí být velmi malí. Jsou také dobří detektivové. K proutkařůmObrazek patří Lyserg Diethel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ren Tao

(Genesis, 17. 2. 2008 21:39)

Máš tady chybičku:mladý Tao není Len,ale Ren

Pár chybiček...jinak good!

(Merry, 12. 11. 2007 13:09)

hej proč tam máš že je liserg klasický šaman a na konci že je to proutkař?jo a anna neni JEN medum ale spirituální medium!!!a fausta VIII máš napsanýho obráceně jinak to celkem jde.......jo a doshi neovládají mrt´voli ale zombie pa!

:-/

(Isae-chan, 6. 10. 2007 16:41)

Copak tu nikdo nekouká na originál???

rio

(Hana, 25. 6. 2007 15:40)

Koukni se na naše stránky o Riovi
http://www.rioviny.estranky.cz/
http://www.rioviny.estranky.cz/

Tak veľa?

(kate, 10. 3. 2007 14:00)

Ani som nevedela,že je tak veľa druhov šamanov.

aKonshi

(Justas, 24. 12. 2006 11:01)

My friend SHaman king

aKonshi

(JustakaNJATETRRRRRRETEWTWT, 24. 12. 2006 11:01)

My friend SHaman king

aKonshi

(JustakaNJA, 24. 12. 2006 11:01)

My friend SHaman king

aKonshi

(JustakaNJA, 24. 12. 2006 11:01)

My friend SHaman king

aKonshi

(JustakaNJA, 24. 12. 2006 11:01)

My friend SHaman king

aKonshi

(Justaka, 24. 12. 2006 11:00)

My friend SHaman king