Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze YuYu Hakusho

11. 8. 2006

ObrazekHlavní hrdina 14 letý Yusuke Urameshi na začátku zemře,když zachrání dítě a jeho samotného srazí auto.Mezitím co se Yusuke vznáší vyjeveně nad svým 'mrtvým' tělem se objeví modrovlasá dívka,Botan,vnášejíc se na lopatce na pizzu (aspoň mě to tak připadá) a upozorní ho,že umřel pro nic,protože tomu dítěti se nemělo nic stát.Odvede ho někam do nebe-podsvětí k synovi krále Enmy Roenmovi.Ten vypadá asi jako pětileté dítě co se neodnaučil žužlat cumel.Poví čestvě zemřelému Yusukovy (snad se to tak píše),že se může vrátit zpět do života,ale musí získat zlaté vejce,které mu dá dostatek síli.Když se mu to podaří,tak se stane Detektivem světa duchů.Při vykonávání této,pro něj ze začátku otravné práce, najde mnoho přátel,které těžce získal,Obrazekale získal je tak na celý život což podle mě stojí za trochu té bolesti.Ale nejen přátel získá i mnoho nepřátel,nelidí,monster s neuvěřitelnou silou schopnostmy (a hodně z nich jsou k nakousnutí *slint* )Uvidíte mhoho napínavých soubojů,plné násilí,celkem i krve a fakt drasťáků.Například detailní zpracování zlomení ruky (já jsem se při pohledu na to celá zkoutila a začal jsem řvát,jak jsem to prožívala)Ale také tam je mnoho legračních scén,které vás rozhodně překvapí a rozesměje. :)))Jinak v celém anime jde o to,zarazit stvořením zla zhatit plány ovládnutí lidského světa a světa démonů.Mnoho intrik a tajných plánů.No uvidíte sami :)Rozhodně toto anime doporučuji,protože je to skvělá věc. :)

ObrazekUrameshi Yusuke-Yusuke Urameshi je Detektiv světa duchů. Na začátku celého příběhu je mu 14 let. Chodí do Sarasaki High. Ve škole patří spíš mezi horší studenty. Má zde pověst rváče a záškoláka. Yusuke žije se svou matkou - alkoholičkou. Yusukeho chování se snaží ovlivňovat Keiko. Je to jedna z postav, kterou Yusuke uznává. Yusuke ovládá Úder síly a později Silomet. Tyto dovednosti za pomocí Genkai, své učitelky, zdokonaluje.

YoKo-Yoko je liščí démon. Je mu něco přes 1000 let. Má dlouhé stříbrné vlasy a zlato hnědé oči. Měří kolem Obrazekdvou metrů. Je expertem na kódy a zámky a je to vynikající zloděj. Je chladnokrevný a bezcitný. Se svými nepřáteli nemá s litování. V zásvětí se ho démoni stále bojí. Když byl Yoko zraněn uprchl do lidského světa a ukryl se do nenarozeného Shuichi Minamina. Chtěl počkat, až mu bude deset let a obnoví se mu síly. Po této době se chtěl vrátit do zásvětí. Ale jeho lidská matka ho vychovala s láskou. To Yoka změnilo. Proto se rozhodl, že v lidském světě zůstane se svou matkou, jako Shuichi Minamino a bude se o ní starat. Stejně jako Kurama používá k útokům semínka rostlin a květiny. Tyto útoky jsou, ale mnohem silnější než Kuramovy.

ObrazekShuichi Minamino(Kurama)-Shuichi Minamino se narodil v lidském světě (Ningenkai). Má zelené oči a dlouhé červené vlasy. Je to velmi příjemný a krásný mladík. Žije se svou matkou a později i se svým nevlastním otcem a bratrem. Chodí na Meiou High. Na této škole patří mezi nejlepší studenty. Na své přatele a rodinu nedá dopustit. Jeho nejoblíbenější zbraň je Růžový bič, dokáže také změnit jakoukoliv rostlinu a květinu ve zbraň a použít ji. Jeho nejlepším přítelem je Hiei.

Hiei Jaganshi-Hiei se narodil v Ledové vesnici, která se nachází v oblacích nad zásvětím. Odtud byl ObrazekHiei shozen, jako nemluvně dolů do zásvětí i přes protesty své matky ledové víly, kde se ho ujali zloději, kteří ho vychovali. Od mala u sebe nosil Hirui kámen, který stratil při boji s jedním zlodějem. Nechal si voperovat třetí oko, aby snáz našel svojí sestru Yukinu a Hirui kámen. Je nejmenší z celé skupiny. Má červené oči a černé vlasy s bílými proužky. Je to samotář a tak trochu morous. Ale díky Kuramovi a Yusukemu se postupně mění v příjemnějšího mladíka. Vyznačuje se obrovskou rychlostí a výborně používá svou Katanu (meč). Jeho nejsilnější útok je Černý plamen a Ohnivý meč. Tyto útoky ho velmi vysilují, proto si po nich musí vždy na pár hodin zdřímnout, aby nabral sílu. Jeho nejlepším přítelem je Kurama.

ObrazekKazuma Kuwabara-Kazu má zrzavé vlasy a hnědé oči. Žije se svou starší sestrou Shizuru. Chodí na stejnou školu jako Yusuke a podobně jako on nepatří mezi nejlepší studenty. Stejně jako Yusuke se rád účastní různých a častých rvaček a to hlavně s ním. Není moc bystrý a vše mu pomaleji dochází, přesto ho ostatní uznávají. Na začátku se zamiluje do Yukiny. Jako jediný neví, že je to Hieiho sestra. Pro přátele je ochotný udělat cokoliv. Dokáže cítit duchovní sílu ostatních, stejně jako jeho sestra. V boji používá duchovní meč, který později zdokonalí na Dimenzní, a díky kterému překoná bariéru (Kekai) mezi zásvětím a lidským světem. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kawaii

(Irča, 14. 11. 2013 16:52)

Zbožnuju tohle anime bylo jednou z prvních co sem viděla ... a zustane na 1 místě :D

I love Hiei

(Hiei, 4. 5. 2008 12:11)

YYH je super ANIME, je moje nej a ze všech je nejlepší Hiei

super anime

(Botan, 21. 9. 2007 16:42)

Toto anime je fakt super je moje najobľúbenejšie akurama je cool